Skansen Morski w Kołobrzegu

Kołobrzeg oferuje mnóstwo nadmorskich atrakcji, ale ta jest wyjątkowa. Kołobrzeski Skansen Morski to miejsce, które powinien odwiedzić każdy, kto choć przez chwilę marzył o byciu „wilkiem morskim”.

Jak oceniasz to muzeum?

Kliknij na gwiazdkę by ocenić

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 4

Oceń muzeum jako pierwsza/y!

Wystawa prezentowana jest na lądzie, co znacząco obniża ryzyko przypadkowej kąpieli w morzu. Wśród kilkuset eksponatów znajdują się m.in. fragment części dziobowej statku z przełomu XIX i XX wieku, pełnomorski jacht oraz liczne elementy uzbrojenia i wyposażenia z owianych sławą okrętów ORP Burza i ORP Gryf.

Ale prawdziwa zabawa zaczyna się tutaj: okręt patrolowy ORP Fala. Wycofany z eksploatacji w 1996 r. po 31 latach służby. Zasięg: 658 [Mm], prędkość maksymalna: 24 [w], załoga: 27 marynarzy, uzbrojenie: 2 podwójne armaty morskie AK-230 kal. 30 mm, 12 bomb głębinowych B-1, 4 miny morskie AMD-1000.

Krótki spacer między działkami Boforsa, morską wersją „katiuszy” a wyrzutniami bomb głębinowych i… wchodzimy na pokład większego drapieżnika. Kuter rakietowy ORP Władysławowo. Wycofany z eksploatacji w 2006 r. po 31 latach służby. Zasięg: 800 [Mm], prędkość maksymalna: 40 [w], załoga: 30 marynarzy, uzbrojenie: 4 wyrzutnie przeciwokrętowych kierowanych pocisków rakietowych P-15 Termit, 1 poczwórna wyrzutnia przeciwlotniczych kierowanych pocisków rakietowych Strzała-2M, 2 podwójne armaty morskie AK-230 kal. 30 mm. Tego nie da się zobaczyć w żadnym innym muzeum.

Skip to content