Skansen Miniatur Szlaku Piastowskiego w Pobiedziskach

W najstarszym w Polsce, działającym od 1998 roku, Parku Miniatur zaprezentowano 37 budowli Szlaku Piastowskiego i Wielkopolski. Są wśród nich oczywiście te najważniejsze obiekty, na przykład Katedry Gnieźnieńska i Poznańska, Stary Rynek w Poznaniu, Palatium na Ostrowie Lednickim czy kruszwicka Mysia Wieża, ale są i takie mniej popularne, leżące nieco na uboczu głównych szlaków komunikacyjnych.

Jak oceniasz to muzeum?

Kliknij na gwiazdkę by ocenić

Średnia ocena 0 / 5. Ilość głosów: 0

Oceń muzeum jako pierwsza/y!

Fabryczna 68
62-010  Pobiedziska
woj. wielkopolskie

Aby przemierzyć i zwiedzić Szlak Piastowski – najstarszą turystyczną trasę w Polsce – potrzeba około 10 dni. W Pobiedziskach możemy zrobić to w kilka godzin. Gniezno, Kruszwica, Kalisz, Konin, Ostrów Lednicki, Poznań, Biskupin – to właśnie tutaj tworzyła się Polska.

To również wyjątkowa okazja, aby poczuć się niczym Lemuel Guliwer, tytułowy bohater powieści Jonathana Swifta. Obiekty w Parku zbudowano w skali 1:20, co sprawia, że Mysia Wieża sięga dorosłemu człowiekowi nieco powyżej brody, ale już na wieże poznańskiej katedry trzeba patrzeć zadzierając głowę. Wszystkie miniatury wykonane są z bardzo solidnych materiałów i z wielką dbałością o najdrobniejsze nawet detale architektoniczne.

Skansen Miniatur w Pobiedziskach jest jedną z atrakcji Szlaku Piastowskiego, a wizyta w Skansenie jest najlepszym wprowadzeniem do rozpoczęcia wędrówki po tym szlaku. To doskonałe miejsce na arcyciekawą lekcję historii: o miejscach związanych z poszczególnymi miniaturami, o początkach państwowości polskiej albo o życiu Słowian i mitologii słowiańskiej.

Skip to content