Park Rekreacji i Nauki Zoom Natury w Janowie Lubelskim

W Janowie Lubelskim pojawiła się ciekawa anomalia fizyczna – ludzie tracą poczucie czasu. Aby się o tym przekonać, wystarczy odwiedzić Park Rekreacji i Nauki Zoom Natury. Tuż za pełnymi wyzwań Parkami: Linowym i Kreatywnym rozpoczyna się wielka przygoda w naukowych laboratoriach.

Jak oceniasz to muzeum?

Kliknij na gwiazdkę by ocenić

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 3

Oceń muzeum jako pierwsza/y!

Świerdzowa 41
23-300  Janów Lubelski
woj. lubelskie

Laboratoria Wiedzy prezentują nam wiedzę o naturze na niezliczoną ilość sposobów. Można oglądać, podglądać, a nawet zeskanować własne ciało w poszukiwaniu źródeł energii. Czego nie dojrzy oko – pokaże mikroskop. A zwykły dzięcioł może łączyć trudne na pozór pojęcia awifauny, troposfery i aerodynamiki?

W zwiedzanie zaangażowane są wszystkie zmysły – nawet węch. Tablice, modele, trójwymiarowe wizjery, multimedia, panele komputerowe, interaktywne zadania, mnóstwo zagadek i odpowiedzi, na przykład jak – za pomocą różnych urządzeń – produkować energię i generować przy tym dźwięki.

Mało wrażeń? Zatem czas na Laboratorium Główne! Fauna, flora, skamieliny, historia gatunków chronionych. Całe naturalne dziedzictwo przyrody, a wszystko w zasięgu wyciągniętej ręki. O ile ktoś ma odwagę, by to zrobić. Cała, niezwykle zróżnicowana ekspozycja, przybliża najważniejsze zagadnienia z zakresu botaniki i zoologii. Czasem w dosyć sugestywny sposób. Park Rekreacji i Nauki – wymarzone miejsce dla ciekawych świata.

Skip to content