Park Labiryntów i Miniatur w Rąblowie

W Rąblowie nie znajdziemy piramid, wieży Eiffla czy chińskiego muru. Możemy za to podziwiać unikatową ekspozycję architektury drewnianej, charakterystycznej dla regionu.

Jak oceniasz to muzeum?

Kliknij na gwiazdkę by ocenić

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 4

Oceń muzeum jako pierwsza/y!

W prawo? W lewo? Na wprost? Pamiętacie mit o Tezeuszu i jego nić Ariadny? Albo chłopców usiłujących wydostać się z pułapki w filmie „Więzień labiryntu”? Tu – na szczęście – nie będzie tak dramatycznie, ale i tak pokonanie tej plątaniny ścieżek wśród wysmukłych tui szmaragdowych uznać trzeba za spore osiągnięcie. A zabawa dopiero się zaczyna.

Chwila wytchnienia na jednej z „ławek przeżyć” i do dzieła. Do pokonania są: Labirynty planszowe – matematyczny, wyrazów i kolorów. Labirynt kamienny – ponoć spełniający marzenia. Labirynt miskantowy, wiodący wśród wysokich traw. I jeszcze linowy, malinowy, różany, truskawkowy… W sumie 10 naprawdę niełatwych wyzwań.

Aby nieco ochłonąć, warto udać się do lasu w poszukiwaniu Wąwozów Lessowych – w końcu znajdujemy się w sercu słynnej Krainy Lessowych Wąwozów. Jeśli zgubimy się w labiryncie, ktoś na pewno pomoże, ale fragment serca i tak zostanie w Rąblowie.

Skip to content