Muzeum Geologiczne w Warszawie

Jedyne muzeum geologiczne w Polsce, w którym zobaczysz kompletny zbiór skał, odzwierciedlający geologiczną budowę naszego kraju. Na kilku tematycznych wystawach zagłębisz się w fascynujący świat minerałów, kryształów i skamieniałości.

Jak oceniasz to muzeum?

Kliknij na gwiazdkę by ocenić

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 6

Oceń muzeum jako pierwsza/y!

Rakowiecka 4
00-975  Warszawa
woj. mazowieckie

Muzeum Geologiczne Państwowego Instytutu Geologicznego w Warszawie istnieje od 1919 roku. Mówi się o nim „muzeum inne niż wszystkie”, bo pozwala nam podziwiać „skarby przyrody nieożywionej”. A że zgromadziło ich kilka milionów, to jest na co popatrzeć. Tym bardziej, że najstarsze skamieniałości, odnalezione dotychczas na terenie Polski, liczą sobie ponad 500 milionów lat, a jej obszar zamieszkiwał m.in. mamut włochaty, tygrys szablozęby czy nosorożec włochaty.

Muzeum Geologiczne to jedyne miejsce w naszym kraju, gdzie zgromadzono kompletny zbiór skał i minerałów składających się na pełny obraz budowy geologicznej Polski – nawet w podziale na konkretne regiony.

Główna sala muzeum to mnóstwo wiedzy na temat geologicznej historii Polski (zaczynając od archaiku, a kończąc na czasach prawie współczesnych). Dzięki skamieniałościom zdobywamy też informacje na temat wyglądu prehistorycznych zwierząt, ich diety oraz organizmów pokrewnych.

Skip to content