Centrum Historii Zajezdnia we Wrocławiu

Wrocław. Kiedyś piastowski, potem czeski, potem habsburski, pruski, niemiecki i od 1945 roku znów polski. Jak opowiedzieć historię mieszkańców tego miasta, którzy znaleźli się tu w następstwie decyzji wielkich mocarstw po II wojnie światowej?

Jak oceniasz to muzeum?

Kliknij na gwiazdkę by ocenić

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 1

Oceń muzeum jako pierwsza/y!

Grabiszyńska 184
53-235  Wrocław
woj. dolnośląskie

Czasem wbrew sobie, czasem uciekając, czasem szukając szansy na nowe życie po sześciu latach koszmaru, który utopił Polskę we krwi, a ich wyrwał z rodzinnych stron, zagród mieszkań i domów…

Przybywali pociągami, rowerami, furmankami, pieszo, samotnie i całymi rodzinami, a ich ziemia obiecana okazała się morzem ruin, wspomnieniem po Festung Breslau. A jednak, wbrew wielu przeciwnościom, stworzyli to miasto od nowa. Nadali mu swoją tożsamość, zachowując z historii i tradycji to wszystko, co godne było zachowania. Wystawa „Wrocław 1945-2016” w Centrum Historii Zajezdnia opowiada tę właśnie historię i robi to w sposób fascynujący.

Interaktywne i multimedialne prezentacje, niezliczona ilość zdjęć, materiały audio-wideo, aranżacje przestrzenne i tysiące przedmiotów pozwalają w kilkadziesiąt minut przeżyć 70 lat najnowszej historii Wrocławia. Odbudowa ze zniszczeń, mała stabilizacja, Wyścigi Pokoju, pantomima wrocławska Henryka Tomaszewskiego, wakacyjne rodzinne wyprawy maluchem, a potem Solidarność, Pomarańczowa Alternatywa, wizyta Papieża Polaka i wielka woda. Centrum Historii Zajezdnia – tam znakomicie „opowiadają Wrocław”.

Skip to content